בחירת שואב אבק לבית

לפני רכישת שואב אבק לבית או לעסק יש לבדוק מספר פרמטרים חשובים. במאמר זה נגלה לכם בדיוק מה חשוב לבדוק בעת רכישת שואבי אבק. כמה פעמים קנינו שואב אבק ולאחר זמן קצר התברר שזהו עוד ניסיון לא מוצלח לפתור בעיה עתיקה? מה בעצם בדקנו בעת הקניה? מחיר? כמה וואט? גודל? רעש? איך בדקנו את עוצמת השאיבה? האם נואשנו ובסוף קנינו את השואב הכי זול? הכי יקר? או פשוט קנינו משהו באמצע, ככה בשביל השקט…

פנינו למקצוענים בתחום כדי לעשות סדר. ובכן, מה באמת חשוב בבחירת שואב אבק לבית?

Henry שואב אבק מקצועי

תחילה יש לבחור את מבנה השואב המתאים לנו:

אם בבית קיימים שטיחים רבים בעלי שיער גבוה – מומלץ לבחור בשואב/חובט (שהוא בעצם שואב/מבריש). לכל היתר מומלץ לבחור בשואב/מיכל על גלגלים, בעל מבנה פשוט ואמין יותר מתאים למגוון רב יותר של משימות ניקוי. סוג זה הוא גם הנפוץ ביותר ובבואנו לבחור את הדגם המתאים לנו נתייחס לנתונים הבאים:

גודל פיזי (לבדוק שאכן יש לנו מקום עבורו), נפח מיכל האיסוף (רצוי 10 ליטר לפחות), כמות השאיבה (ספיקת אויר / רצוי 45 ליטר בשניה) ככל שישאב יותר אויר – ישאב יותר אבק. עוצמת השאיבה (וואקום / לאיזה גובה יצליח להרים עמוד מים? רצוי 2500 מ"מ לפחות), רמת רעש נמוכה ככל האפשר (רצוי שיהיה מתג השתקה/הפחתת מהירות המנוע), איכות האבזרים (רצוי כמה שיותר נירוסטה – כמה שפחות פלאסטיק), הכבל החשמלי – אורך ואופן גלגול (כמובן שרצוי כבל ארוך, לפחות 8 מטר, רצוי גם שיתגלגל לתוך השואב באמצעות גלגלת, ולא באמצעות קפיץ המועד לקלקול). והכי חשוב גודל מסנן האבק ורמת הסינון – כאן כמעט כולם טועים! גודל מסנן האבק ואיכות הסינון יקבעו את איכות הניקוי לאורך זמן. זהו הגורם המשפיע ישירות על בריאותנו! שואב היונק 45 ליטר אויר+אבק פולט לסביבה כמות אויר זהה. גם אויר זה מכיל אבק. כמות האבק הנפלט מושפעת ישירות מגודל מסנן האבק ומאיכות הסינון! כאן שקיות הנייר משחקות תפקיד מכריע. כן! יש לדרוש שואב המכיל, בנוסף למסנן קבוע בעל גודל גדול ככל האפשר – גם שקיות סינון חד פעמיות בנפח 9 ליטר לפחות! שקית בנפח תכיל כמות אבק הנשאבת בבית ממוצע במשך 3 חודשים לפחות. השקית היא בעלת שטח סינון גדול, שומרת על ניקיון המסנן הקבוע בשואב וחיונית לבריאותנו!

ההמלצה שלנו – שואב אבק דגם NRV200/Henry תוצרת NUMATIC אנגליה.