ניקוי ריפודים מקצועי

הכתבה הבאה מיועדת לאנשי מקצוע בתחום ניקוי שטיחים וריפודים – אולם יכולה לעניין גם אחרים, כמו: מנהלי משק, יבואני ריהוט וכד'.

מכונה מקצועית לניקוי ריפוד

סוג הסיבים המרכיב את בד-הריפוד, קובע למעשה באיזה תהליך ניקוי נשתמש. לכן, בדיקה במקום נסתר היא חיונית לבחירת התהליך. בכתבה זו אנו מתייחסים לתהליך הניקוי הרטוב בהתזה ושאיבה, אך כל שיטה לניקוי ריפודים מורכבת מ-5 שלבים חיוניים: שאיבה יבשה, פרוק כתמים, ניקוי ושטיפה, סרוק וגימור, ייבוש.

מה חשוב עבור ניקוי ריפודים מקצועי?

  1. שאיבת הלכלוך היבש.
    הרבה בעלי-מקצוע אינם טורחים לבצע שלב זה. אבל, כמו בניקוי שטיחים, חשוב להסיר את כל הלכלוך היבש כדי למנוע מהשלבים הרטובים שיבואו לאחר מכן לייצר בוץ אשר רק יוסיף ויכביד על התהליך כולו. כמו-כן יש לפרוס מגבות או סדין ישן על הרצפה, סביב לרהיט המטופל, כדי למנוע טפטופים העלולים לגרום לעבודה מיותרת בטיפול ברצפה בהמשך. (אופן הטיפול בנזקים העלולים להיגרם לרצפה כתוצאה מניקוי רשלני של שטיחים וריפודים – בכתבה נפרדת).
  2. לאחר עבודת ההכנה ושאיבת הלכלוך היבש, עלינו לטפל בכתמים ובלכלוך הכבד (בעיקר באזורי משענות הידיים והעורף). בחירת חומר הריכוך לריסוס מוקדם היא קריטית. את רוב הלכלוך ניתן לפרק בחומרי ריכוך המכילים אנזימים, כגון: ENZ-ALL לפרוק כתמים אורגניים/שומניים, או Heavy Duty Soil Lifter  המתאים לשימוש גם על סיבים טבעיים. כמו תמיד, כאשר משתמשים באנזימים, הטמפרטורה הנכונה, כ-50 מעלות, היא קריטית להצלחה מלאה. רסס את החומר בדילול המתאים, הברש קלות והנח לאנזימים לבצע את פעולתם במשך מספר דקות. כל חומר ניקוי אנזימתי שדולל ולא נעשה בו שימוש – לא יעיל לעבודות הבאות.
  3. ניקוי שטיחים וריפודים בהתזה ושאיבה מתבצע מספר דקות לאחר ריכוך הכתמים. Formula-90 זהו החומר הנפוץ ביותר לביצוע הניקוי בסיבים סינתטיים. כאשר חומר הניקוי Haitian Cotton מככב בסיבים הטבעיים, בגוונים הבהירים ובשמירה על יציבות הצבעים.
  4. לעתים יש צורף בסירוק האריג (ודאי בשטיחים) בגמר הניקוי – לקבלת מראה חלק ואחיד.
  5. מומלץ לדאוג לזמן ייבוש קצר ככל האפשר. ניתן להיעזר במאווררים, במפוחים, במזגן ובכל אמצעי אחר שיעזור לקצר את זמן הייבוש. יש לזכור כי בקטריות העובש דורשות 3 שעות להתפתחות ויצירת ריח לא נעים. לטיפול ומניעת ריחות עובש וטחב מומלץ לרסס קלות Kill-Odor בגמר הניקוי.

חברת שקד את סלום בע"מ מייבאת ומשווקת מכונות לניקוי מקצועי מזה 50 שנה. ניתן לקבל את כל שרותי התמיכה, הייעוץ, שרות התיקונים, המכונות, חומרים לניקוי שטיחים וריפודים מתוצרת CHEMSPEC, מסירי כתמים, תחת קורת גג אחת.

כותב המאמר: אלי פרדר / שקד את סלום בע"מ.
לשאלות ועדכונים: eli@vac.co.il טל: 0522-335336