ניקוי שטיחים וריפודים

 

ניקוי כתמים

 

יש לטפל בכתמים סמוך למועד היווצרותם. הטיפול בכתמים מתבצע ע"י ריסוס הכתם בחומר מפרק כתמים "PROFESSIONAL SPOT LIFTER" מתוצרת "CHEMSPEC" ארה"ב, מיד לאחר הריסוס יש להבריש את הכתם בעזרת מטלית רכה ונקייה, כדי לגרום לכתם "לעבור" אל המטלית. חומר זה מתאים לניקוי רוב סוגי הכתמים. לחלק מהכתמים יידרשו חומרים נוספים. חברת שקד את סלום מייבאת ומשווקת את כל החומרים הדרושים לניקוי שטיחים וריפוד ולטיפול בכל סוגי הכתמים הנוצרים בשטיחים וריפודים.

 

ניקוי שטיחים וריפודים יסודי/תקופתי

 

ניקוי יסודי לשטיח או ריפוד יתבצע כאשר מראה השטיח אינו במיטבו. קיימות מספר שיטות לביצוע ניקוי יסודי לשטיחים וריפודים, כולן קלות לביצוע בעזרת הציוד והחומרים המתאימים ולאחר הדרכה קצרה.

 

1. ניקוי שטיחים וריפודים בשטח קטן עד בינוני

 

בשיטת הזרקה ושאיבה משולבת ע"י מכונת ניקוי מקצועית מסדרת GALAXY. המכונה מרססת תמיסת ניקוי FORMULA-90 בלחץ על השטיח, או הריפוד – ושואבת חזרה את הלכלוך המומס.

 

2. ניקוי שטיחים בשטח גדול

 

בשיטת הזרקה+הברשה+שאיבה משולבת ע"י מכונת ניקוי מקצועית SUPURNOVA. המכונה מרססת תמיסת ניקוי FORMULA 90  על מברשת גלילית המחדירה ומברישה את  התמיסה לעומק השטיח. הלכלוך המומס נשאה חזרה אל המכונה בעזרת מגב שאיבה מיוחד. השיטה מתאפיינת בהספק ניקוי גבוה במיוחד, כ- 400 מ"ר בשעה. שיטת ניקוי זו מצוינת גם לביצוע אחזקה שוטפת בשטיחים ועשויה לבטל את הצורך בביצוע ניקוי יסודי/תקופתי. זמן ייבוש ממוצע – כשעתיים.

מיכל פלסטי

 

3. ניקוי שטיחים בשיטת ההברשה והקצפה

 

בקצף יבש בעזרת מכונת קרצוף.  בשיטה זו מוקצף שמפו קצף-יבש מיוחד מסוג DRI-FOAM בעזרת מברשת על השטיח. השמפו מוקצף בטרם הספיק לחלחל לעומק השטיח. שיטת הקרצוף מבטיחה פרוק יסודי של הלכלוך. הלכלוך המפורק מתייבש והופך לאבקה הניתנת לשאיבה בקלות – לאחר ייבוש השטיח. זמן הייבוש קצר ביותר (עד שעתיים).

 

4. חומרים לניקוי שטיחים וריפודים

 

חשוב להשתמש באמצעות חומר לניקוי שטיחים מקצועיים המבצעים עבודה יעילה מבלי לגרום נזק לריפוד או השטיח תוך שמירה על מכונת הניקוי. חברת CHEMSPEC היא היצרן החשוב והמנוסה בעולם לייצור חומרים אלו, תוך התאמה מלאה לסוג השטיח (טבעי או סינטטי) . בין מוצרי החברה: חומרים לניקוי שטיחים וריפודים, חומרים לטיפול בנזקי הצפות בשטיחים, חומרים לטיפול בריחות רעים, חומרים לטיפול בכתמי מזון, שומן, חלודה, שתן, קפה ועוד.