מכונת פוליש

מכונת פוליש איכותית

 

מכונות פוליש איכותיות יכולות להפוך כל משטח דהוי ומלוכלך למשטח חדש ומבריק. במאמר זה תכירו קצת יותר את הסוגים השונים של מכונות הפוליש. שמירה על נקיון ותחזוקת הבית או העסק היא אחד הדברים החשובים ביותר  שאפשר לעשות על מנת לשמור על האווירה הנעימה שבה אנו נמצאים. גם אם נגור בבית מפואר ומהודר, או נעבוד בבניין משרדים יוקרתי – אך לא נקפיד לשמור על הנקיון, הסדר והתחזוקה השוטפת, עד מהרה הבית יאבד את הקסם שלו, ייראה מוזנח ומלוכלך וכל האווירה הנעימה שאנו רוצים להשיג תיעלם. לכן חשוב לשמור על ניקיון הבית או העסק ולבצע עבודות תחזוקה מדי פעם, כגון תחזוקה למרצפות.

אחד הדברים הכי טובים שאפשר לעשות לרצפה שנראית דהויה, מלוכלכת או סתם ישנה, הוא פוליש. בעזרת מכונות פוליש אפשר לשוות לרצפה מראה חדש, נקי ונוצץ. כבר לא צריך להחליף מרצפות, אפשר פשוט להביא מכונות ניקוי ושטיפה שיוציאו מהן את המיץ ויבריקו אותן בצורה מדהימה. מכונות פוליש לא רק מנקות את המרצפות אלא מבריקות אותן ואף מסוגלות להעניק להן הגנה מפני כתמים ונזקי חומרי ניקוי.

מכונת SP1

מכונות פוליש לצרכים שונים

 

היום יש כל כך הרבה סוגי מרצפות בבתים, ולכל מרצפת מתאים פוליש מסוג אחר. למשל, מרצפות שיש שהופכות להיות פופולריות יותר ויותר צריכות מכונת פוליש מסוימת אשר לא תפגיע בשיש. מכונת פוליש זו לא תהיה זהה למכונה שבעזרת ייעשה פוליש למרצפות גרניט פורצלן, למשל. בנוסף, יש לבחור מכונת פוליש בהתאם לסוג הפוליש שרוצים לעשות: הברקה בלבד? נקיון יסודי? אלו דורשים מכונות שטיפה בעלות יכולות שונות.

טכניקות של מכונות פוליש

 

מכונות פוליש פועלות בכמה טכניקות שונות וכל טכניקה מתאימה לסוג אחר של מרצפות ומעניקה תוצאות אחרות. סוג פופולרי אחד של פוליש הוא פוליש ווקס. מכונת פוליש ווקס מורחת שעווה מותכת על המרצפות ומעניקה להן שכבת הגנה ובידוד וגם מראה מבריק ומהודר. היתרון הגדול של פוליש ווקס הוא המחיר הזול יחסית, אך יש לזכור שפוליש ווקס מחזיק מעמד לזמן קצר. כמו כן הוא עלול לגרום להחלקות. סוג אחר הוא פוליש קריסטלי. במקרה זה מחדירה מכונת פוליש חומר מיוחד לשכבה העליונה של האריח. החומר המיוחד עשוי קריסטלים אשר נותנים לרצפה מראה מבריק, אך גם מונעים החלקות. לסיכום, מכונות פוליש (הנקראות גם מכונות שטיפה) יכולות לעשות את כל ההבדל בין רצפה מיושנת ודהויה ולרצפה מבריקה ומרשימה, וכך לשמור על הרצפה לאורך שנים ארוכות.