ניקיון זה עניין רציני

עם הצורך המתמיד לקחת את עניין הניקיון יותר ברצינות, נתייחס הפעם לנחיצות לשיפור ברמתם המקצועית של עובדי הניקיון במגזר הרפואי.

צוות האחיות, הרופאים, הפיזיותרפיסטים ומנהלי המחלקות, עוברים כולם התמחויות מפרכות כדי לוודא שהם מיומנים בביצוע תפקידם. מדוע, אם כך, אין עדיפות להכשרה מקצועית של עובדי הניקיון? מה היה קורה אם עובדי הניקיון לא היו שם?

 

מניעת זיהומים נמצאת בראש רשימת המשימות לביצוע, במיוחד לאור התקלות האחרונות המתרחשות בשרותי הבריאות וריבוי מקרים של התפרצות זיהומים בכמה מבתי החולים. ועדיין, איננו מדריכים ומאמנים את עובדי הניקיון לרמת ביצוע מיטבית של תפקידם, כאשר מניעת זיהומים היא המטרה הראשונה במעלה.

 

לדוגמה: שימוש בדליים וסחבות במחלקות – במקום שימוש במכונת שטיפה לרצפה או שימוש באמצעות מכונת פוליש.

ברוב ענפי התעשייה, עובדי ניקיון חדשים בארגון, מתודרכים ע"י עובדי הניקיון הקיימים – הוותיקים והמנוסים ביותר. מצב זה עלול להביא להנצחת הרגלים רעים והנחלת תהליכים שאינם נכונים, ואנחנו מתפלאים מדוע הטיפול במניעת זיהומים נכשל בכל פעם מחדש ומאושפזים עדיין "חוטפים" מחלות וזיהומים בבתי החולים.

 

עלות מול תועלת

 

מנהלי אתרים ומפקחי נקיון רבים יטענו שעלות הפסקת עבודתם של עובדי הניקיון לצורך הכשרתם אינה מקובלת ולא הוקצב התקציב לצורך זה. זהו טיעון הוגן – עד שהוא עומד מול עלות התפרצות הזיהומים באתר, התפרצות מחלות ולעיתים גם גרימת מוות כתוצאה מזיהום.

העובדה שעובדי הניקיון לא יכולים להשתחרר מתפקידם לצורך השתלמות, מעידה על רמת החשיבות שניתנת לנושא ועל התנערות מאחריות. אולם גם בהרצאות בכיתת הלימוד אין די. על ציוותי הניקוי להוכיח שהם מיומנים ומסוגלים ליישם את הידע הנרכש במציאות של בית החולים.

 

עלינו לחזור ליסודות של הכשרה בסיסית, מעשית ואפקטיבית שתוצאותיה ניתנות למדידה והערכה. כך נוכל להראות יחס עלות מול תועלת ולהוכיח שהמשלם מקבל ערך עבור השקעתו.

קיימות דרכים שונות להענקת ידע והכשרה לעובדי הניקיון – ולדירוגם בהתאם ליכולת ליישם את הנרכש. אולם הן אינן פשוטות כלל.

ייתכן ופשוט יותר להבין את חשיבותם של קביעת סטנדרטים בניקיון במיוחד כאשר לוקחים בחשבון את הנזקים העלולים להתרחש כאשר לא עומדים בהם. למשל: ייתכנו נזקים לחומרים שונים כאשר משתמשים בחומרי ניקוי לא מתאימים. תיתכן סכנת מעידה או החלקה כאשר משתמשים בחומרי ניקוי או שיטת ניקוי שאינה מתאימה לסוג הריצוף. וכמובן, קיימת הסכנה של נזק לסביבה בכלל כאשר משתמשים עם חומרי ניקוי בכלל וחומרים מסוכנים בפרט.

 

קיימים יתרונות משמעותיים בשימוש בציוד ניקוי מתקדם ובשיטות ניקוי עדכניות כמו ניקוי בקיטור או ניקוי בלחץ מים. בשורה התחתונה, בנוסף לשיפור משמעותי ברמת הניקיון, קיים חיסכון ניכר בהוצאות. כגון: חיסכון ניכר עד 80%, בהוצאות על מים, חומרי ניקוי וזמן עבודה. לדוגמה: שימוש במים רבים וחומרי ניקוי ללא הבחנה, במקום שימוש המכונות ניקוי המצוידות בפד יהלום.ניקיון זה עניין רציני

כחלק מכל התמחות, ההיגיון מאחורי הגישה החדשה צריך להיות מוסבר באופן ברור ומובן. ה"מדוע" במקום ה"איך". מהבסיס הזה ניתן לבנות רמות שונות של השתלמויות והסמכות לעוסקים בניקיון, מרמת העובד החדש דרך המפקחים ועד למנהלים והאחראים.

 

על כל הידע הנצבר להיות מופץ בהרחבה לכל רוחב קשת המעורבים בארגון הבריאות. כולל במחלקות הרכש, היכן שלעיתים קרובות, מתבצעות הרכישות על בסיס שיקולי מחיר בלבד, שיקולים העלולים לגרום נזק לטווח ארוך למערך הניקיון, לאתר המנוקה ולבריאות האורחים בכלל.

בתעשיות אחרות, למשל בתעשיות המזון, האלקטרוניקה, האופטיקה וכד' – היכן שעובדים רבים נעים ממקום למקום במפעל, לא מהססים לנקוט בכל התקנים ואמצעי הזהירות למניעת זיהומים. כולל הדרכות תקופתיות, עמידה בתקנים מחמירים וביצוע ביקורות תקופתיות ע"י גורם חיצוני.

 

אז איך לבחור חברת ניקיון וציוד?עם קיום ההדרכות וההסמכות יש לבנות סולם של תגמול הולם, ליצירת מוטיבציה. סולם התגמול צריך להיות ידוע לכל העוסקים במערך הניקיון במטרה לעודד אותם להתקדם, להשתפר ולהיות שותפים מלאים בהשגת המטרה. כמובן שערכם בעיני עצמם יעלה בהתאם, מחויבותם לתפקידם ולשמירה על הציוד המתקדם שהופקד בידם וכד'.

אנו בשקד את סלום – ציוד מקצועי לניקיון, פועלים לקיום סטנדרטים המקובלים על כל העוסקים בענף. למען המאושפזים והמבקרים בבתי החולים, למען איכות הסביבה ולמען כל העוסקים בתחום הניקיון בכלל ועובדי הניקיון בפרט. להם מגיע כבוד והערכה אשר אינם זוכים לה כעת.