חומרים לניקוי ספות

קניתם מערכת ישיבה מעוצבת ונאה לסלון הבית, ואתם מעוניינים לשמור עליה לאורך שנים, אולם שואלים עצמכם כיצד תוכלו לעשות זאת? ובכן, על מנת שהספה שלכם תשמור על איכותה, עליכם להשתמש אך ורק בחומרים המתאימים, ולפעול תמיד על פי הוראות היצרן, בהתאם לחומרים מהם עשוי הסלון. לפניכם המדריך המקוצר לניקוי ספות מוצלח.

 

ניקיון תקופתי

 

בנוסף להסרת כתמים, אשר אותה תוכלו לבצע בעצמכם, ורצוי לבצעה מייד עם היווצרות הכתם, כדאי להזמין חברה מקצועית פעמיים בשנה, לבצע ניקיון ושאיבה יסודיים של הספות. ספות ופינות ישיבה נוטות לאגור בקטריות, אבק, ומרעין בישין אחרים, טיפול וחיטוי תקופתיים ימנעו היווצרות פטריות, עובש, ומושבות חיידקים בסלון המפנק והנוח שלכם.

 

הסרת כתמים

 

הדרך הטובה ביותר להסיר כתם, היא לטפל בו ברגע שהוא נוצר, בעזרת ספיגת הנוזלים עם מגבת או נייר סופג, ולאחריה, ניקיון של האזור, במקרים רבים תוכלו להסיר כתם טרי לחלוטין בעזרת סמרטוט או מגבון לח, והדבר נכון לגבי ספות עור, וספות בד. בכל מקרה של שימוש בסמרטוט או מגבון שמכילים חומר כלשהו חוץ ממים, בדקו בפינה נסתרת שריפוד הספה אינו נפגע מחומר הניקוי. חשוב לזכור, ששפשוף הכתם עלול לגרום יותר נזק מתועלת, שכן הוא עלול להרחיב את הכתם.

 

חומרים לניקוי ספות

כאשר מדובר בכתם ישן, או כתם שלא הצלחתם להסיר בעזרת מגבון לח, זה הזמן להשתמש בחומר ניקוי יעודי, המתאים לסוג הריפוד, ולסוג הכתם – מזון, שומן, שתן, דם, וכיוצא בזה. גם כשמדובר בחומרי ניקוי ייעודיים לספות, ראשית יש לבדוק בפינה נסתרת, שהחומר אינו מזיק לריפוד, ושנית, יש להקפיד להשתמש בתכשיר על פי ההוראות.

 

טיפים לניקוי כתמים שונים:

 

· כתמים שומניים – מלאו קערית במים חמימים (תלוי בחומר), הוסיפו כף נוזל מחומרי הניקוי המיוחדים של שקד את סלום, ושפשפו בעדינות את מקום הכתם בעזרת מטלית, טבולה במים. בסיום, ספגו את שאריות המים בעזרת נייר סופג או מטלית יבשה, ויבשו בעזרת מייבש שיער.

· כתמי דם ואוכל – מלאו קערית בכוס מים חמים ובעזרת מטלית ספוגה (תלוי בחומר), או מברשת המיועדת לכך, שפשפו את איזור הכתם בעזרת חומרי הניקוי המיוחדים. אם טיפול זה לא הסיר את הכתם במלואו, תוכלו לנסות להשתמש באמוניה, עשו זאת רק לאחר שבדקתם בפינה נסתרת של הספה שהאמוניה אינה מזיקה לריפוד. יש לטבול מטלית נקייה באמוניה, למרוח על הכתם, להמתין 5 דקות, לנקות עם מגבון לח, ולייבש.

· כתמי שתן – ספגו את הנוזל מבלי לשפשף את האזור, לאחר ייבוש הניחו על האזור המוכתם מים חמים מהולים ב-Urine contamination, בתנועות מעגליות, המתינו כשלוש דקות, ספגו את הנוזלים, ויבשו את האזור עם מייבש שיער.